Game

PLAY TIME AT HOME

Malumunuz kış geliyor, çocuklarımız enerjilerini atamıyor ve evde sıkılarak vakit geçiriyorlar. Kış mevsimini evde hep beraber eğlenceli vakit geçirebilmeniz adına sizler için yeni oyunlar derledik…

  • Minik Ajan İş Başında

Bu oyunu oynayabilmeniz için gereken sadece iki şey var: 1- İp 2- Bant

Oldukça basit metaryellerle bu eğlenceli oyunu oynamaya hazırsanız anlatmaya başlıyoruz Evinizdeki duvarlara ya da nesnelere; bant yardımıyla ipleri tutturun. Sonra çocuğunuzun, iplere değmeden belirdediğiniz sınırlardan iplere değmeden geçmesini izleyin. Unutmayın, ne kadar çok ip, o kadar zorluk ve eğlence.

  • Balon Tenisi

Tamam kabul, balon ve tenis kelimeleri yan yana pek bir anlam ifade etmiyor olabilir ama çocukların bu oyunda ne kadar eğleneceklerini tahmin bile edemezsiniz. Onların, hayal gücünü hafife almayın. Bu oyun için 2 adet plastik tabak, 2 adet tahta çubuk, yapıştırıcı ve 1 tane de balon gerekiyor. Tahta çubukları, plastik tabakların arka yüzüne tenis raketi yapar gibi yapıştırın. Balonu şişirdikten sonra plastik tabaklarla yaptığınız raketinizle teniz oynamaya hazırsınız ! Balonu yere düşüren bir sayı kaybeder. Çok eğlenceli geçeceğine emin olun !

  • Heykeltraş

Bu oyun için tek gerekli materyal sizin sevimli jest ve mimikleriniz. Oyunculardan biri heykeltıraş seçilir. Heykeltıraş çalışmaya başlamadan önce farklı uygulamaları ifade etmek istediğini söyler. Örneğin; “Heykellerin en sevimlisi, en mutlusunu, en korkuncunu yapmak isterim” der. Bunu söylediği anda diğer oyuncular heykeltıraşın istediği şekilde vücuduyla ve yüzüyle bir ifade oluşturur. (Sevimli, mutlu, çirkin vb.) heykeltıraş hangi ifadeyi beğenirse o ifadeyi sergileyen oyuncu kazanır ve yeni heykeltıraş olur.

  • Dokun tahmin et

Bir tepsi veya tencere gibi bir şeyin içine evde çocuğunuzun sık sık gördüğü, aşina olduğu nesneler konur. (Toka, gözlük, saç fırçası, kumanda vb.) Dilerseniz oyuncular bu nesneleri kısa süre gördükten sonra dilerseniz önceden hiç göstermeden oyuncakları koyduğunuz tepsinin üzeri bir bez örtülür. Oyuncular sırasıyla nesnelere dokunarak doğru bir tahminde bulunmaya çalışırlar. Böylelikle Çocuğunuza dokunma duyusunu kullanarak tahmin yürütme becerisi kazandırır.

  • Hikaye Oyunu

Yetişkinler için de çocuklar için de oldukça eğlenceli bir oyun! Önce eline bir kitap alıp, “bir varmııış bir yokmuuuuş” diyerek başlayabilirsiniz. Siz hikayenin girişini yapıp, biraz okuduktan sonra hikayenin devamını çocuğunuzun hayal gücüne bırakın. Bu oyunla çocuğunuzun hayal gücü ortaya çıkacak ve gelişecek!

Leave a Reply

Your email address will not be published.